Obsługiwane przez usługę Blogger.

SXSW 2019 według Mavoy Music - część 1
Zgodnie z daną wcześniej obietnicą, drugi rok powracamy z rekomendacjami naszych ulubionych nagrań z festiwalu South By Southwest. W tym roku udało nam się… spóźnić nieznacznie, bo tylko o tydzień. Ponieważ mamy więcej materiału niż rok temu, podzieliłem materiał na dwie części, wybierając kolejność alfabetyczną. Druga część ukaże się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jeśli nie wystarczają Wam wybrane utwory, możecie oczywiście sprawdzić dziesięciogodzinną playlistę na Spotify…

STARZY ZNAJOMI
W tym roku na SXSW gra aż dwunastu wykonawców, którym poświęcaliśmy nasze posty w przeszłości. Są to: Anemone, Ayelle, Blushing, The Bright Light Social Hour, Claire George, CLAVVS, Ezra Collective, Ghostly Kisses, Laura Misch, MAAD, Pavo Pavo i Tallies. Oczywiście nie widzę potrzeby, aby opisywać ich ponownie –  umieściłem na playliście ich nowsze nagrania. Bezcelowe wydało mi się także wspominanie uznanych postaci sceny indie (Broken Social Scene, Deerhunter, Japanese Breakfast, Zola Jesus), a także pisanie chociażby o londyńskich jazzmanach z The Comet Is Coming, którzy byli już przy mnie chwaleni, kiedy dostali Album Tygodnia. W tym tekście skupię się na debiutantach.


Aina Brei’Yon – Brownskin 

Aina Brei’Yon to aktywistka, raperka i producentka pochodząca z Chicago, ale zamieszkująca obecnie Los Angeles. W swojej karierze występowała między innymi przed Talibem Kweli. Brownskin pochodzi z jej najnowszego albumu I Missed The Summer, na którym gości także Jhene AikoArt School Girlfriend – Come Back To Me

Pod pseudonimem Art School Girlfriend ukrywa się angielska wokalistka i autorka piosenek, Polly Mackey. Jej najnowszy singiel Come Back To Me pojawił się na wielu popularnych blogach muzycznych. Mackey spędzi najbliższe miesiące w trasie, najpierw własnej, później z The Japanese House.
Barrie – Darjleeling

Nowojorska grupa indie Barrie przygotowuje się właśnie do wydania swojego debiutanckiego albumu. Happy To Be Here zostało zapowiedziane na 3 maja. Cztery dni później zespół wystąpi niedaleko nas, w klubie Kantine znajdującym się w kojarzącym się z zupełnie innymi brzmieniami Berghain. 
Belen Cuturi – Paso De Ti

Na imprezie odbywającej się w Teksasie nie może zabraknąć muzyki latynoskiej. Mi do gustu przypadł szczególnie utwór wykonywany przez Belen Cuturi, urugwajską studentkę psychologii i wokalistkę. Piosenka nie jest wprawdzie nowa, ale została niedawno wznowiona.Body Type – Stingray

Nowy singiel Australijczyków z Body Type promuje EP2, której premiera jest również przewidziana na 3 maja, tak samo jak albumu Barrie. Do Stingray powstał również teledysk.
Calliope Musicals – Cosmic Poison Arrow

Indie popowa grupa Calliope Musicals to przedstawiciele lokalnej sceny Austin. Poniższy singiel został zaprezentowany przez nich pod koniec października, kiedy formacja podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Rhyme & Reason.Durand Jones & The Indications– Don’t You Know

Durand Jones & The Indications to prawdopodobnie najbardziej znana nazwa w tym poście, ale jestem winny wzmiankę temu zespołowi. Amerykańska grupa soul wydała na początku marca swój drugi studyjny album American Love Call, ku zdecydowanie przychylnym recenzjom. Zespół regularnie występuje na amerykańskich festiwalach, ale jak dotąd nie zawitał jeszcze do Polski.Geowulf – Saltwater

Jedno ze starszych nagrań w tym poście.  Australijski duet Geowulf zaprezentował je w 2016 r. W zeszłym roku ukazał się debiutancki album projektu, obecnie mieszkającego w Londynie.  Krążek zatytułowany jest Great Big Blue.
Ivy Sole – Rollercoaster /  Lovely Fiction

Tak się składa, że spośród artystów hip hopowych występujących na SXSW (wykonujących często BARDZO słaby trap) wyróżniają się dziewczyny. Debiutancki album filadelfijskiej raperki Ivy Sole wydany został we wrześniu. W całości możecie posłuchać Overgrown między innymi na Bandcampie artystki. Materiał promowany jest przez single Rollercoaster, Parables i otwierające krążek Lovely Fiction.


Jazzy Amra – Waste Of Time

Najciekawsza propozycja R&B w tym gronie. Jazzy Amra to nowa protegowana Wyclefa Jeana, który po raz pierwszy zwrócił dwanaście lat temu naszą uwagę na Niię, która od tego czasu została już oczywiście nagrodzona przez ten blog wieloma wyróżnieniami.  Amra, która ma już na swoim koncie nagrania z Beyonce, wydała na początku lutego debiutancki album AMRA.
Jonathan Bree – You’re So Cool

Myślałem, że Jonathan Bree mógł się pojawić na blogu przy okazji premiery zeszłorocznego krążka Sleepwalking, ale jednak ostatecznie nie pisałem o nim wtedy. Bree pojawił się na Soundrive Festival i rozważałem nawet recenzję jego płyty. Ekscentryczny indie pop nowozelandzkiego muzyka z pewnością zasługuje na większy rozgłos.
PLAYLISTA NA SPOTIFY


Brak komentarzy: