Obsługiwane przez usługę Blogger.

Who Run The World (04)

Przegląd światowych list przebojów

Stany Zjednoczone
"Rolling In The Deep" Adele utrzymuje się na pierwszym miejscu. Katy Perry z Kanyem Westem i ich singiel "E.T." musi zadowolić się drugą pozycją. Najnowsza piosenka Lady GaGi- "The Edge Of The Glory" wskakuje od razu na trzecie. Urbanowa/house`owa kolaboracja między Pitbullem, Ne-Yo, Nayer i Afrojackiem "Give Me Everything" awansuje z ósmego na czwarte. Black Eyed Peas zlatują z czwartego na piąte.
Wielka Brytania
Anglicy postawili na leniwą piosenkę Brunona Marsa "The Lazy Song"- to nowy numer 1 na Wyspach. Formacja LMFAO spada na drugie. Bez zmian na miejscu trzecim- David Guetta i jego znajomi Nicki Minaj i Flo Rida w "Where Them Girls At". Na czwarte wskakuje wspomniany singiel Pitbulla, z kolei miejsce piąte należy do Chrisa Browna, który podbija listy swoim nowym utworem "Beautiful People", wyprodukowanym przez Bennego Benassiego. Lady GaGa nie wbiła się z "The Edge Of Glory" do pierwszej piątki, obecnie jest szósta. Na trzynastym debiutuje nowa piosenka ciekawej piosenkarki klubowej, Yasmin "Finish Line". Take That nagrali utwór promujący kolejną część X-Mena- "Love Love" -miejsce 15. Jak ktoś lubi rumuński dance, to może ucieszy się, że na 17 miejscu pojawiło się "Sun Is Up" Inny- ja nie. :P


Francja
Jessie J zaliczyła spektakularny upadek z 1 na 6. Jej miejsce zajął Snoop Dogg w przeboju "Sweat". Dalej dwaj wykonawcy francuscy- Magic System i Keen`V. Na czwarte przesuwa się duet Jennifer Lopez i Pitbulla. Z pozycji czwartej na piąte spada Black Eyed Peas. Najlepszym debiutem może pochwalić się David Guetta- na 8. Poza tym na 48- dość słabo- mamy Korsykańczyka Amaury Vassiliego który z "Sognu" występował na Eurowizji. Zawiódł też Bruno Mars, który w pierwszym swym notowaniu osiąga z "Lazy Song" tylko 81 miejsce.

Niemcy
Cokolwiek dziwne tegotygodniowe notowanie. Oto na dwóch pierwszych miejscach pojawiają się zupełnie nieznani wykonawcy- odpowiednio Pietro Lombardi i Sarah Engels w piosence o tym samym tytule "Call My Name". O co tu chodzi? Pietro i Sara są finalistami muzycznego show "Deutschland Ducht Den Superstar". Oto ich finałowy singiel. Mi osobiście bardziej podoba się wersja dziewczyny, może dlatego, że jest całkiem ładna- ale wy może wolicie tą, którą wybrali nasi zachodzi sąsiedzi czyli wykonywaną przez Pietro? Sprawdźcie, kawałek jest bardzo przebojowy. Dalej znane numery- On The Floor, Sweat i Where Them Girls At.


Włochy
Jennifer Lopez utrzymuje się na pierwszej lokacie. Jovanotti broni drugiej pozycji dla "Le Tasche Piene Di Sassi". "Set Fire To The Rain" Adele przesuwa się na miejsce z 5 na 3, spychając Vasco Rossiego i Alexandrę Stan. Z nowości najlepiej sobie poradził... czwarty singiel (?) Lady GaGi z "Born This Way", "Hair". 35 jest "Bright Lights Bigger City" Cee-Lo Greena, tylko 40 "Lazy Song" i tylko 43 Snoop. Na 33 debiutuje najnowsze nagranie Swedish House Mafii- "Save The World".

Hiszpania
Tu także rządzi On The Floor, Do TOP 5 awansowały dwie nowe piosenki - "Lead The Way" Carlosa Jeana (z 6 na 2) i nowa Shakira w "Rabiosie" (z 7 na 3). Spadają S&M Rihanny i "Lluvia Al Corazon" zespołu Mana. Wśród nowości mamy m.in. "Hair" na 23, "I`m Into You" Jennifer na 31 i "Lotus Flower" Radiohead na 42.

Tutaj wyniki list europejskich- http://www.apcchart.com/, a tu Billboard- http://www.billboard.com/charts/hot-100#/charts/hot-100

Brak komentarzy: