Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mavoy Review: Honne - Coastal Love EP  1. Coastal Love 4:05
  2. Too Long 4:33
  3. Top To Toe 4:31
  4. Didn't I 3:25

Honne to jeden z najbardziej promowanych w tej chwili przez mój blog Mavoy Music nowych wykonawców. Wydaje mi się, że to właśnie ten duet stanowi w tym momencie Next Big Thing w elektrosoulu. Grupa zwróciła moją uwagę w listopadzie zeszłego roku – 4 maja nakładem Tatemae Recordings ukaże się kolejna już EPka zatytułowana tak, jak promujący ją singiel – Coastal Love. To jak na razie moje ulubione wydawnictwo tego typu w 2015 roku.


Nazwa zespołu wzięła się od ciężkiego do przełożenia na język polski wyrazu określającego „prawdziwe, autentyczne uczucia”. W skład Honne wchodzi dwóch członków: Andy i James – wciąż jeszcze nie ujawnili swoich prawdziwych nazwisk. Uwagę blogów zwrócił debiutancki singiel Warm On A Cold Night, a później The Night. Szybko podpisali kontrakt z Super Recordings, gdzie rozpoczynało kariery kilku świetnych popularnych artystów, chociażby AlunaGeorge i Bondax. W tym roku zagrają między innymi na The Great Escape i Field Day.

Nie chciałbym nadużywać przymiotników „późnonocny” i „miejski”... ale widzę, że dokładnie tak samo brzmienie debiutanckiej piosenki określiło w swoim czasie NME. Styl tej muzyki niektórzy zestawiają z Jamesem Blakiem, ale moim zdaniem chłopakom znacznie bliżej do projektu Dave'a Okumu, The Invisible. Honne opierają się przede wszystkim na syntezatorach, ale nie unikają też całkowicie przemyślanie wprowadzonych gitar (szczególnie było to słychać na All In The Venue wydanym wcześniej, ale nie unikają ich także na nowym wydawnictwie). Do tego ciekawe, poetyczne teksty, opowiadające o głębokiej, ale niespełnionej miłości. Stylistyka piosenek aż prosi się o sięgnięcie po bardziej zmysłową tematykę – ale panowie, w odróżnieniu od wcześniejszych utworów, tym razem pozostają na dość niewinnym etapie. Elektroniczna produkcja ciekawie kontrastuje z niskim, głębokim wokalem , przypominającym mi... naszego Dawida Podsiadłę.Wszystkie cztery kawałki – Coastal Love, Too Long. Top To Toe i Didn't I charakteryzują się wyrazistą produkcją i znakomitym głosem Andy'ego . Ten ostatni to cover utworu Darondo z 2005. - znają go fani serialu Breaking Bad . Myślę, że Honne czeka naprawdę duża przyszłość. Na razie o występie w Polsce możemy (chyba!) pomarzyć, ale jeśli spodobały wam się piosenki tego projektu, już wkrótce będziecie mogli go podziwiać... prawie na żywo. Duet jest w składzie majowego festiwalu BBC Big Weekend – gra na scenie dla debiutantów, Introducing Stage, ale organizator powinien zapewnić transmisję na żywo. Zachęcam.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy: