Obsługiwane przez usługę Blogger.

Who Run The World (07)

Stany Zjednoczone
Na pierwszym miejscu notowania Billboardu utrzymuje się Rolling In The Deep Adele. Bez zmian także pozycja nr 2 dla tria Pitbull, Ne-Yo i Afrojack. Z szóstego na trzecie udaje się awansować grupie LMFAO w nagraniu Party Rock Anthem. Katy Perry musi zadowolić się czwartą lokatą dla E.T. (ale zapewne wkrótce w czołówce pojawi się nowy singiel Last Friday Night). Spada także Bruno Mars- z czwartego na piąte. Dwa nowe nagrania w pierwszej dziesiątce. Na dziewiąte z dwudziestego trzeciego nieoczekiwanie wskoczył piosenkarz country Jason Aldean i jego Dirt Road Anthem (podoba mi się remix Ludacrisa do tej piosenki, polecam). Raperka Nicki Minaj awansując o jedną pozycję dostała się na 10 z Super Bass.

 Wyniki: http://www.billboard.com/charts/hot-100#/charts/hot-100


Wielka Brytania
Tutaj rządzi ostatnio projekt Example. Także i w tym tygodniu Changed The Way You Kissed Me jest pierwsze. Ale na podium i tak dwie nowości. Znany przed wszystkim z piosenki I`m Not Alone didżej Calvin Harris zaprosił do współpracy Kelis. Tak powstał kawałek Bounce- miejsce drugie. Na trzecim piosenka o "Drużynie A". (kiedy w końcu ktoś powtórzy ten serial?). Nagranie wykonuje songwriter Ed Sheeran. Czwarte miejsce przypada Pitbullowi, na piąty kolejna nowość. Tinchy Stryder po raz kolejny nagrał kawałek z Dappy`m z N-Dubz. Poprzednim efektem był "Number One", wielki hit także u nas- ciekawe, jak będzie teraz? Słabo poszło za to nowym singlom od Katy Perry (wspomniane "Last Friday Night" na 24) i - co bardzo mnie martwi- Adele (Set Fire To The Rain na 25). Dziwi też niska pozycja kawałka Lighters wykonywanego przez Eminema, Royce da 5`9 i Brunona Marsa (37). Miejmy nadzieję,  że promocja tego numeru ruszy z miejsca- bo ma naprawdę duży potencjał.

Wyniki: http://www.bbc.co.uk/radio1/chart/singles

Francja
LMFAO triumfuje nad Sekwaną. Z czwartego na drugiego awansuje Pitbull  z kumplami, z kolei trzecie należy do Snoop Dogga i jego singla Sweat. Na czwartym najnowszy kawałek Black Eyed Peas Don`t Stop The Party". Z kolei na piątym odrodzona gwiazda lat 90 ("Bailando") Loona w Vamos A La Playa". O tyle zaskakujące, że ten kawałek ma już chyba z rok...Warto odnotować świetny awans Coldplay- Every Teardrop Is A Waterfall- z 35 na 20

Wyniki: http://www.chartsinfrance.net/charts/singles.php

Hiszpania
Hiszpanie ciągle stawiają na On The Floor/ Ven A Bailar Jennifer Lopez.  Tutaj także drugi jest Pitbull, z kolei trzecią lokatę zajmuję hiszpański piosenkarz Pablo Alboran i Solamente Tu. Na czwartym utrzymuje się nowy singiel Shakiry Rabiosa. Rumunka Alexandra Stan spada na piąte. Na 29 pojawia się Personal Jesus Depeche Mode- wynika to z faktu, że niedawno ukazał się zestaw remixów do tej piosenki. Arctic Monkeys lądują na 32 z Don`t Sit Down.... Nowy singiel Beyonce Best Thing I Never Had na razie na 50.

Włochy
Tak jak przypuszczałem- Jovanotti pokonał zagraniczną konkurencję i awansował z Il Piu Grande Spettacolo Dopo Il Big Bang" na pierwsze miejsce. Adele spada na drugie, a Vasco Rossi na trzecie. Alexandra Stan pozostaje na czwartej pozycji. Z siódmego na piąte awansuje Zucchero Fornaciari (znany też jako po prostu Zucchero) w piosence Vedo Nera. Nowości głównie włoskie - Giorgia i Mi Giorno Migliore na 15 a na 41 Zero Assoluto Questa Estate Strana (sprawdziłem, odradzam fanom duetu z Nelly Furtado, to coś zupełnie innego). Lady GaGa debiutuje z The Edge Of Glory na 28. Coś niezłego na 48- mianowicie Eddie Vedder z Pearl Jam solo- Longing To Belong.

Wyniki: http://www.apcchart.com/

Brak komentarzy: