Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mavoy Music- ruszamy!


To nie jest blog dla zadowolonych z tego, co słyszą!

W radiu, telewizji, sklepie, empetrójkach kolegów.... Niestety, dyrektorzy muzyczni największych mediów muzycznych przestali się rozglądać się za nowymi brzmieniami i polegają na tym, co otrzymują w mailach od największych wytwórni- przede wszystkim Sony i Universal. Każde nagranie przed puszczeniem w eter jest analizowane w masowych badaniach. Chodzi oczywiście o kasę- radia musi słuchać jak najwięcej ludzi, bo oznacza to jak największy dochód z reklam. Fakt jest faktem, wielu z nas się temu poddaje. Ale zapewniam Was- warto to zmienić.

Dobra muzyka pop nie jest zła. Osobiście jestem dość krytycznie nastawiony do elektrohausu i męczy mnie, że właśnie takie brzmienia dominują na listach. David Guetta, RedOne, Will.i.am- o nich biją się teraz wszyscy wykonawcy, bo na nich się najwięcej zarabia. Dość pesymistyczny obraz, ale taki jest ten biznes- radosne historyjki o gwiazdach to jedna strona medalu, mało kto interesuje się drugą. Takich brzmień raczej tu nie znajdziecie-  a już Lady Gagi, Keshy i Britney Spears to na pewno! Niemniej jeśli pojawi się cokolwiek komercyjnego, co wpadnie mi w ucho (a w ostatnich dniach znalazłem sporo takich piosenek), na pewno o tym napiszę. Będę to przeplatał z mniej lub bardziej alternatywnym brzmieniem, którego ciężko szukać na antenie młodzieżowych stacji radiowych (tzw. CHR- w Polsce Radio Eska, RMF Maxxx i Planeta FM). Spróbujcie- a może wśród nich znajdziecie coś dla siebie. Będzie też przegląd list przebojów, może czasem jakieś newsy.

Jeśli chcecie wiedzieć, czego możecie się spodziewać- tu macie mój poprzedni blog (nawet nie wiedziałem, że jeszcze istnieje). Aczkolwiek mój gust stale się zmienia. Muzyka jest moim życiem! Nie wyobrażam sobie dnia bez przesłuchania nowych piosenek na YouTubie (już proste zapytanie new song 2011 daje fajne efekty), obejrzenia teledysków, przejrzenia i zagłosowania na listy. Co tydzień układam nowe notowanie mojej prywatnej listy przebojów- możecie zobaczyć ją na forum Buzzjack. Jestem też na Mieście Muzyki- portalu radia RMF.

Od jutra ruszamy....

Maciek "Mavoy" Wojcieszek

1 komentarz:

  1. To nie jest kolejny blog dla kretynów!

    'Osobiście jestem dość krytycznie nastawiony do elektropopu i męczy mnie, że właśnie takie brzmienia dominują na listach.' Musimy chyba porozmawiać. Najlepiej o Electric Youth :)

    OdpowiedzUsuń