Obsługiwane przez usługę Blogger.

Who Rule The World? (01)

Czas na przegląd list przebojów. Tytuł oczywiście zaczerpnięty z nowego singla Beyonce Girls (Who Run The World), który notabene zapowiada się bardzo kiepsko :P

Wielka Brytania
Dość niespodziewany zwycięzca. LMFAO (co znaczy tyle samo co... LOL!) to grupa elektrohiphopowa znana z współpracy z Davidem Guettą ("Getting Over You"). Ich najnowszy singiel nosi tytuł  "Party Rock Anthem". Jakoś nie mam ochoty, żeby to przesłuchać... Drugie miejsce zajmuje duet Jennifer Lopez i Pitbulla "On The Floor" (albo EoEoEy jak kto woli :) ) . Na trzecim kolejny hit Katy Perry "E.T."- moim zdaniem jej najsłabszy kawałek. Czwarte to Snoop Dogg bawiący się housem- "Wet" w remixie Davida Guetty- "Sweat". Na piątym Black Eyed Peas "Just Can`t Get Enough"- to już przynajmniej jest lepsze od "The Time". Najwyższą nowością (14) jest drugi singiel z "Born This Way"- GaGa zatytułowała go Judas. Fani rockowego zespołu Arctic Monkeys nie mogą przegapić nowego singla "Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair". Polecam ten numer! 
Całe wyniki

Stany Zjednoczone
Katy rządzi za to w USA. Czołówka "Billboadu" bardzo silnie obsadzona. Druga jest Rihanna- w zdobyciu pozycji lidera nie pomogło jej nawet nagranie remixu S&M z Britney Spears (choć akurat ja się nie dziwię...). Black Eyed Peas na trzecim. F*** You Cee-Lo Greena ciągle bardzo popularne w Stanach, tym razem czwarta lokata. GaGa musiała zadowolić się miejscem piątym dla Born This Way. Osobiście cieszę się, że do dziesiątki dostała się Adele z RITD- rzadko udaje się to artystom z Europy!
Całe wyniki 

Francja 
Na pierwszym Just Can`t Get Enough, na drugim On The Floor, na trzecim Rolling In The Deep. Czwartą pozycję zajmuje Colonel Reyel z nagraniem Toutes Les Nuits (znośny urban). Z kolei piąte to najwyższa nowość- klubowy projekt Justice i ich nowy singiel "Civilization" (nagranie leci w jednej z reklam TVN). Z ciekawych nówek polecam tą z 92. Judith- Te Passe Pas De Toi. Dziewczyna atrakcyjna i równie utalentowana.
Całe wyniki 

Niemcy
Tutaj z kolei najlepsza jest Lambada :) Jennifer i Pitbull wyprzedzają Rihannę i "Grenade" Brunona Marsa. Born This Way ląduje na czwartym. Na piątym znany poprockowy zespół Sunrise Avenue ze swoją nową piosenką "Hollywood Hills".Wśród nowości najlepiej poradziła sobie niemiecka piosenkarka R&B Cassandra Steen z interesującym nagraniem "Gebt Alles". Biorąc pod uwagę popularność jej poprzednich singli, trochę dziwi, że obecnie tylko 31 miejsce.
Całe wyniki

Hiszpania
Born This Way jest pierwsze na Półwyspie Iberyjskim. Podium uzupełniają S&M i ciekawa ballada piosenkarki Malu "Blanco Y Negro".  Niżej Carlos Jean "Lead The Way" i kolejne nagranie w języku hiszpańskim wykonywane przez Pablo Alborana "Solamente Tu". Warto zwrócić uwagę na trzeci singiel Shakiry z udziałem Pitbulla "Rabiosa"- miejsce 43.

Włochy
W słonecznej Italii po raz kolejny nikomu nie daje szans włoski gwiazdor Jovanotti w bardzo dobrej balladzie"Le Tasche Piene Di Sassi". Jego plecy oglądają inni lokalni artyści: Vasco Rossi i Moda, a także Jennifer Lopez i Lady GaGa. Najwyższa nowość to kolejne straszne nagranie od Britney Spears- "Till The World Ends", miejsce 20
Wyniki obu tych list, a także ogólnej listy europejskiej tutaj

Brak komentarzy: