Obsługiwane przez usługę Blogger.

Music News część 2

Music News
 - Jak donosi "The Sun" rockman Liam Gallagher zażądał zmiany hotelu, gdy dowiedział się, że nocuje w nim jego brat Noel. Jak już wspominałem, obaj bracia w latach 90 tworzyli słynną grupę Oasis. Liam grał z Beady Eye koncert w Liverpoolu, tymczasem Noel chciał obejrzeć mecz ulubionego Manchesteru City z Liverpoolem. Gdy Liam dowiedział się, że krewniak przenocuje w tym samym budynku- hotelu "Hope Street"- natychmiast zarządził przeprowadzkę. Właściciele "Hard Day`s Night" musieli natychmiast przygotować apartament. Jak dodaje informator tabloidu młodszy z Gallagherów spokojnie poczekał w hallu na pokój, popijając ziołową herbatę.

 Conrad Murray
- Coraz ciekawsze informacje dobiegają z procesu Conrada Murraya, lekarza Michaela Jacksona. Jak wynika z akt, Murray już po przepisaniu feralnej recepty piosenkarzowi kontaktował się telefonicznie z kilkoma kobietami o wątpliwej reputacji m.in. striptizerkami. Łącznie wykonał 11 połączeń, o czym nie poinformował policji podczas pierwszego przesłuchania.
- Nie byle jaka wymiana jurorów w brytyjskim X Factorze. Cheryl Cole postanowiła odejść do edycji amerykańskiej. W jej miejsce pojawi się... Ozzy Osbourne! Wcześniej w programie występowała żona 62-letniego rockmana Sharon. "To dość kontrowersyjny wybór. Ale Sharon była wspaniała i jesteśmy pewni, że Ozzy nas nie zawiedzie."- mówi jedna z osób pracujących przy programie
 
Kid Cudi
- Znamy kolejną gwiazdę Coke Live Music Festival. W tym roku impreza ma bardziej alternatywną formułę- organizatorzy pragną konkurować z Opener`em. Od dawna wiadomo, że wystąpią rockowe zespoły Interpol, The Kooks, White Lies i You Met Me At Six. Do tego zestawu dołączył wczoraj raper Kid Cudi, znany przede wszystkim z przeboju "Day And Night" i współpracy z Davidem Guettą przy "Memories".
- Halina Mlynkova aktualnie uczestniczy w "Bitwie Na Głosy", ale już wkrótce zamierza wydać solową płytę. Była liderka Brathanków zapowiada, że nowe nagranie powinno pojawić się w najbliższym tygodniach na jej stronie internetowej, a także ma nadzieję, że uda się przekonać stacje radiowe do jego zagrania (co w sumie zapowiada dobry materiał...). Album ma łączyć współczesną muzykę pop (byle nie elektropop...) z world music.
- Amy Winehouse po raz pierwszy przyjedzie do Polski. Angielka wystąpi 31 lipca na festiwalu ArtPop w Bydgoszczy, znanym dawniej jako Smooth Festival (występowali tam m.in. Cesaria Evora i Vaya Con Dios). W tym roku event ma być bardziej zróżnicowany muzycznie, lineup jest na razie utrzymywany w tajemnicy, ale wiadomo, że większość wykonawców będzie z zagranicy. Imprezę organizują miasto Bydgoszcz i Radio Złote Przeboje.
- Paul Simon wykorzystał na swojej nowej płycie "So Beautiful Or So What" odgłosy afrykańskich zwierząt. Nagrał je podczas safari w Kenii w 2009. Jak mówi muzyk:-" Na sawannie miałem wrażenie, że znajduję się w studio nagraniowym i nagrywam, więc nagrałem odgłosy afrykańskiej nocy, a teraz umieściłem je w tle swojej płyty. Wziąłem też odgłosy antylopy gnu i wstawiłem je na końcu pewnego dźwięku gitarowego wyobrażając sobie, że stanowią coś w rodzaju zakończenia sznurowadła. Ten odgłos pojawia się przez całą piosenkę, ale nikt nie zwróciłby na to uwagi, dopóki bym mu o tym nie powiedział"


 - W Wielką Sobotę o 14:35 TV 4 pokaże koncert Brit Awards 2011.  Podczas gali wystąpili m.in. Take That, Adele, Cee-Lo Green i Rihanna. Powtórka w Lany Poniedziałek o 6 rano. Dla miłośników muzyki ambitniejszej też coś się znajdzie. Fanom country polecam koncert legendy tego gatunku Williego Nelsona (Wielkanoc, TVP Kultura o 16) a miłośnikom rocka na tym samym kanale polski koncert Genesis (Poniedziałek Wielkanocny 15:40) i film o The White Stripes (22:40). Brawa dla Kultury, prosimy o więcej takich pozycji!
Najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelakiej pomyślności z okazji Świąt Zmartwychstania Pańskiego. Nie siedźcie za długo przy stole (lepiej posłuchać muzyki!) i nie zaziębcie się podczas Poniedziałku Wielkanocnego- tak jak ja w tamtym roku :D